Strona wykorzystuje pliki cookies, korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Reklamuj Dom

Apartament w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała, Górne Przedmieście

Budynek - opis

Kamienica została wybudowana w Bielsku-Białej pod koniec XIX wieku.  Budynek jest zlokalizowany w Górnym Przedmieściu, blisko centrum miasta, przy bocznej i spokojnej ulicy z dala od miejskiego zgiełku (do starówki jest ok. 500 m).

W promieniu kilkuset metrów są sklepy, szkoły, przedszkola, przychodnie medyczne, szpitale, targ ze zdrową żywnością itd.                

Jest to solidna dwu-piętrowa kamienica z poddaszem użytkowym, murowana z cegły, w całości podpiwniczona.

W budynku, na każdym piętrze znajduje się tylko 1 mieszkanie ( każde o powierzchni 120 m2).

W sumie w budynku są 4 mieszkania (3 na poszczególnych piętrach oraz 1 na poddaszu).

Wszystkie 4 mieszkania są po kapitalnych remontach.

Z tyłu budynku jest zagospodarowany ogród o powierzchni ok. 3 arów.

Budynek jest ocieplony, wymienione zostały wszystkie piony wodno-kanalizacyjne oraz instalacja gazowa i elektryczna odbudowano 3 kominy. W 2014 r. w budynku wymienione zostało pokrycie dachowe oraz rynny, wykonano nową  instalację odgromową. W sierpniu 2017 r. zostanie odświeżona klatka schodowa.

W budynku jest światłowodowa instalacja internetowa .

Planowane jest również wykonanie przed budynkiem 4 miejsc parkingowych (teren przed budynkiem, jak również ogród z tyłu budynku,  jest własnością współwłaścicieli budynku).

Budynek jak i każde mieszkanie mają założone odrębne Księgi Wieczyste, a cała nieruchomość jest współwłasnością mieszkańców (sprzedawane mieszkanie ma 1/3 udziału we współwłasności).

Nieruchomość jest zarządzana przez współwłaścicieli. Wpłata na rachunki Wspólnoty została ustalona na poziomie 210 zł miesięcznie (150 zł na fundusz remontowy oraz 60 zł na wydatki bieżące). Każde mieszkanie posiada oddzielne liczniki (woda, prąd, gaz). Mieszkańcy stosują segregację śmieci i opłata za wywóz odpadów wynosi 11 zł/osobę.

Mieszkanie - opis

Sprzedawane mieszkanie stanowi odrębną własność i jest po kapitalnym remoncie.

Mieszkanie zostało praktycznie wybudowane na nowo i uzyskany został standard nowego mieszkania, po czym zostało starannie i gustownie wykończone (posiadam bogatą dokumentację fotograficzną remontu mieszkania).

W trakcie remontu, w mieszkaniu wyburzono wszystkie ściany (oprócz nośnych), zerwano sufity i podłogi, skuto stare tynki, usunięto wszystkie stare instalacje (wywieziono ok. 20 ton gruzu i odpadów).

Następnie wszystko zostało odtworzone z materiałów najwyższej jakości. Sufity z płyt wodo i ognio-odpornych płyt zostały podwieszone na niezależnej stalowej konstrukcji i wyciszone 20cm wełny mineralnej (aktualna wysokość pomieszczeń 3,1 m).

Na podłodze wylano lekką mieszankę cementowo-styropianową Polytech i na uzbrojonej oraz utwardzonej powierzchni położono podłogę z desek drzewa egzotycznego Jatoba.

W części przedpokoju, w kuchni, pomieszczeniu gospodarczym i łazience położone są płytki ceramiczne. Przy ścianach podłogi wykończone  są drewnianymi listwami o wysokości 17 cm.

Wejście do mieszkania zabezpieczone jest drzwiami antywłamaniowymi firmy Dierre.

Ściany nośne zostały otynkowane i wykończone gładzią gipsową, a pozostałe ściany działowe zostały wybudowane na nowo. Ściany łazienki wykonane są z podwójnych płyt wodo odpornych.

Wszystkie instalacje w mieszkaniu (wodna, kanalizacyjna, gazowa oraz elektryczna z „siłą”) są nowe. Mieszkanie jest ogrzewane za pomocą pieca kondensacyjnego dwufunkcyjnego Immergas Zeus Vitrix z 60 l. zasobnikiem na ciepłą wodę.

W salonie jest zabudowany kominek z marmurowym portalem z wkładem KFD EKO (w kominie stalowe rury ogniotrwałe).

Wszystkie okna nowe, w pakiecie trzy-szybowym, parapety marmurowe. Usytuowanie mieszkania oraz sposób izolacji skutkuje bardzo niskimi kosztami ogrzewania.

Przy tym mieszkanie jest należycie wentylowane przez napływ świeżego powietrza trzema nawietrzakami oraz usuwanie zużytego powietrza za pomocą trzech wentylatorów dachowych umieszczonych na kominach (w każdym kominie rury „spiro”) pracujących całodobowo (wyciągi powietrza z kuchni, łazienki oraz salonu z kominkiem).

Całość mieszkaniu ozdobiono za pomocą sztukaterii gipsowej (sztukateria pod  wszystkimi sufitami ma wysokość 30 cm, a w przedpokoju i jednym pokoju jest podświetlana wężem LED). Łącznie pod sufitami położono ok. 125 m gzymsów rzeźbionych. Dodatkowo w miejscach montażu żyrandoli są rozety, a na ścianach inne elementy sztukaterii (pilastry,  listwy i inne elementy ozdobne).

Z dużego przedpokoju (14,3 m2) z zabudowaną szafą są wejścia do kuchni ze spiżarką (15m2), pomieszczenia gospodarczego (4,1m2), łazienki (7,2m2) pokoju z garderobą (27,5m2) oraz salonu przedzielonego ścianą ozdobną (48,7m2). Całkowita powierzchnia mieszkania wynosi 120 m2.

Kuchnię zabudowano stylowymi drewnianymi meblami (wyposażenie: płyta indukcyjna, zmywarka oraz  lodówka z zamrażarką firmy Elektrolux, piekarnik Zanussi).

W cenę mieszkania wliczone są wszystkie elementy zabudowy stałej: kuchni łącznie z urządzeniami AGD, spiżarki, garderoby, szafy w przedpokoju oraz pomieszczenia gospodarczego jak również firany i lambrekiny w oknach salonu.

Pozostałe elementy wyposażenia oraz meble – do uzgodnienia.

Do mieszkania przynależą dwie piwnice z dużymi, nowymi oknami, o łącznej powierzchni 40m2.

Tel. właściciela mieszkania: +48 793423977 lub +48 601465920

Adres e-mail: rybakr@pro.onet.pl

Powierzchnia: 120 m2
Cena sprzedaży: 565000 PLN
Cena za 1m2: 4708.33 PLN
Czynsz / liczba osób: 210/3
Piętro: 1
Liczba pięter: 2
Liczba pokoi: 3
Rok budowy: 1905
Dostępne od: -
Typ balkonu : loggia
Typ kuchni : widna
Standard : wysoki
Typ podłogi : deski
Rodzaj okien : PCV
Typ łazienki : z WC
Typ łącza : inne
Typ budynku : kamienica
Ogrzewanie : gazowe
Głośność : ciche
Klatka schodowa : po remoncie
Typ parkingu : garaż wolnostojący
Materiał budowlany : cegła
Stan lokalu : po generalnym remoncie
Typ płatności : -
Domofon : tak
Winda : nie
Ostatnie piętro : nie
Wyposażenie kuchni : tak
Klimatyzacja : nie
Kominek : tak
Piecyk gazowy : tak
Piwnica : tak
Ochrona : nie
Osiedle zamknięte : nie
Dwupoziomowe : nie
Na poddaszu : nie
Amfilada : nie
Także na biuro : nie
Gaz w budynku : tak
Łącze internetowe : tak
Telewizja : tak

Zobacz gdzie leży nieruchomość